فناوری اطلاعات

این وبلاگ رو تقدیم می کنم به مادربزرگم که سرآغاز موفقیت من از اوست

نیمی از کاربران ارتباطات الکترونیک را به روابط چهره‌به‌چهره ترجیح می‌دهند

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، به نقل از سی‌نت، مرکز تحقیقاتی eMarketer در گزارش مربوط به آخرین بررسی خود اعلام کرد که نبود موانع در دنیای آنلاین باعث می‌شود تا کاربران رفتارهای متفاوتی را با دنیای آفلاین انجام دهند.


طبق بررسی انجام شده، 43 درصد کاربران آنلاین آمریکایی بر این باورند که در دنیای آنلاین موانع کمتری برای آن‌‌ها وجود دارد و در این میان، دنیای آنلاین بر زنان و کاربرانی که بین سنین 25 تا 54 سال هستند تاثیر بیشتری می‌گذارد.
البته کارشناسان اعلام کرده‌اند که نبود موانع در دنیای اینترنتی می‌تواند تاثیرات مثبت و منفی را به صورت همزمان برجا بگذارد. این بررسی نشان داد که 6/55 درصد مردان و 4/51 درصد زنان معتقدند که دنیای اینترنت فرصت ملاقات با افراد جدید را برای آن‌ها فراهم می‌کند. همچنین گفته شده است که کاربران از اینترنت برای تقویت خود و انجام کارهایی که دلشان می‌خواهد، استفاده می‌کنند.
بررسی جدید نشان داده است که 9/33 درصد از مردانی که در این تحقیق شرکت کرده بودند به همراه 2/29 درصد از زنان کارهایی را در اینترنت انجام می‌دهند که معتقدند در دنیای آفلاین نمی‌توانند آن‌ها را انجام دهند.
همچنین گفته شده است، 7/48 درصدی افرادی که در این بررسی شرکت کرده بودند معتقدند که ارتباطات الکترونیک بهتر و مطمئن‌تر از ارتباطات چهره به‌چهره است و بیشتر به آن‌ها کمک می‌کند.

منبع: شبکه فن آوری اطلاعات ایران

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱٥