فناوری اطلاعات

این وبلاگ رو تقدیم می کنم به مادربزرگم که سرآغاز موفقیت من از اوست

4 نقل قول برتر در تاریخ IT

 

در چند دهه اخیر ایده‌های بسیاری در خصوص روند پیشرفت تکنولوژی ارائه شده است .در میان این سخنان برخی توانسته است تا در میان اذهان مردم جای گیرد که دلیل آن را می‌توان به وقوع پیوستن این ایده‌ها و یا تبدیل شدن ایده پردازان به شخصیت‌های مشهور دانست .
با وجود آنکه نمی‌توان مشخص نمود که کدام یک از این سخنان توانسته ‌اند به شهرت بیشتری دست پیدا کنند اما تعداد جست‌وجو در گوگل می‌تواند فاکتور مناسبی برای ترتیب دهی‌ به ‌آن‌ها باشد.باید توجه داشت که برخی از این نظریات ممکن است طنز به نظر برسند اما با این حال شهرت بسیاری یافته‌اند.
١-لینوس توروالدز پدر لینوکس
("من بر روی سییتم عامل رایگانی مشغول به کار هستم.(تنها به عنوان سرگرمی،مطمئنا هیچ وقت به بزرگی و پیشرفتگی گونو نخواهد شد)") 
 تراولدز در زمانی این سخنان را به زبان آورد که برای توسعه برنامه به شرکت Comp.os.minix  فرستاده شده بود.او که تنها برای سرگرمی این فعالیت را انجام ‌می‌داد پایه گذار پروژهای بزرگی مانند Firefox  گردید.
٢-اسکات مک نلی بنیان گذار شرکت Sun Microsystems
 ("شما هیچ حریم خصوصی ندارید، پس با این مسئله کنار بیاید")
مک نلی این سخنان را قبل از به کار اندازی تکنولوژی Sun's Jini در 26 ژانویه 1999 ایراد کرد.
٣-مایکل دل بنیان گذار شرکت دل در حالی که در خصوص شرکت Apple سخنرانی می‌کرد:
("من آن را نابود خواهم کرد وسرمایه آن را به سرمایه گذاران آن پس خواهم داد")
مایک دل درحالی این سخنرانی را در مقابل شرکت کنندگان کنفرانس ITexpo97 انجام می‌داد که شرکت Apple در شرایط بحرانی به سر می‌برد و از نظر اغلب تحلیلگران تعطیل کردن شرکت ویا واگذاری آن به شرکت‌هایی همچون Sony و یا Sun عاقلانه ترین گزینه به نظر می‌رسید.
  ۴- بیل گیتز بنیان گذار شرکت مایکروسافت(علارقم آنکه او هیچ وقت بیان این سخنان را از سوی خودش نپذیرفت)
("640K برای هر کس کافی خواهد بود")
علارقم آنکه بیل گیتز بارها اعلام کرده بود که تحت تاثیر میزان اطلاعاتی که در640K ذخیره می‌شوند شده است و این میزان را برای رم‌های IBM در سال 1981بسیار مناسب می‌دید اما هیچ وقت این ادعا را نپذیرفت. او گفت ("شاید بارها اشتباهاتی کرده باشم و سخنان احمقانه‌ای گفته باشم اما این ادعا فرق دارد.هیچ کس به خصوص کسانی که در زمینه کامپیوتر فعالیت می‌کنند نخواهند گفت که مقدار مشخصی حافظه برای همیشه مناسب خواهد بود")
منبع: Computer World


 

  
نویسنده : ; ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٤