فناوری اطلاعات

این وبلاگ رو تقدیم می کنم به مادربزرگم که سرآغاز موفقیت من از اوست

دانشجویان چاق از شرکت در امتحانات محروم مى شوند!


ایسنا: رسانه هاى ایالات متحده آمریکا اعلام کردند: اکثر دانشگاه هاى این کشور طبق یک قانون جدید دانشجویان بسیار چاق را از شرکت در امتحانات محروم مى کنند.


پروفسور «جیمز ال. دو بوى» ـ رئیس دانشکده علوم درمانى و دپارتمان تحقیقات دانشگاه «لینکلن» ـ در آمریکا، تصریح کرد: بر اساس یک برنامه که در سال ۲۰۰۶ میلادى دانشگاه «پنسیلوانیا» اجرا کرد، دانشجویانى که بیش از حد مجاز چاق بودند، حق شرکت در امتحانات را نداشتند. به همین دلیل این موضوع باعث شد تا دانشجویان خود وزنشان را کم کنند و اگر شاخص توده بدنشان بیشتر از ۳۰ کیلو بود، حق شرکت درامتحانات را نداشتند. وى خاطرنشان کرد: براى این منظور و کاهش وزن دانشجویان ما طى برنامه اى مدون تصمیم گرفتیم کلاس هاى ورزشى با رشته هاى مختلف در میان برنامه هاى کلاسى دانشجویان بگنجانیم، چرا که بر اساس یک تحقیق آمارى بیش از ۱۵ درصد جمعیت دانشجویان ایالات متحده آمریکا به دلیل وزن زیاد خود حق شرکت در آزمون هاى پایان ترم را نداشته و به همین دلیل موفق نمى شوند ترم خود را با موفقیت بگذرانند. از طرفى، این موضوع خود باعث افت تحصیلى میان دانشجویان مى شود.

«شریفه ریلى» که یکى از دانشجویان دانشگاه «لینکلن» است، او موضوع کاهش وزن را در دانشگاه هاى آمریکا یک مورد خنده دار مى داند. وى در مصاحبه اى با شبکه خبرى بى بى سى، تصریح کرد: درست است که این برنامه مى تواند باعث شود تا دانشجویان که جمعیت نسبتا وسیعى از آمریکا را دارند وزنشان را کم کنند و حتى به ترویج کاهش وزن نیز در جامعه بپردازند، اما این موضوع خود مى تواند تاثیرات مخربى بر روح این دانشجویان چاق بگذارد، چرا که اگر موفق نشوند وزن خود را کم کنند حق شرکت در امتحانات پایان ترم را ندارند.

  
نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/۱٥